متن سخنرانی دبیر اجرایی نخستین همایش اقتصاد مبتنی بر بلاکچین در جزیره کیش

دبیر اجرایی نخستین همایش اقتصاد مبتنی بر بلاکچین در جزیره کیش

به نام یزدان پاک

خانم ها

آقایان

مدعوین گرامی

به نخستین همایش اقتصاد مبتنی بر بلاکچین – کیش 2019 خوش آمدید

اینجانب به عنوان دبیر اجرایی همایش ، خداوند بزرگ را شاکرم که امروز و در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش ، میزبان تعدادی از نخبگان و  سرآمدان حوزه بلاکچین و فعالان استارتاپی کشور عزیزمان هستیم تا از دانش و توان علمی آنها بهره مند شویم.

جزیره زیبای کیش، این نگین همیشگی خلیج فارس ظرفیت های بسیار زیادی دارد و ظرفیت های بیشتری نیز می تواند داشته باشد. اینجا مینیاتوری کوچک و بسیار زیبا از ایران زمین است و جایی که می تواند آغازگر و پایلوت بسیاری از طرح های در حوزه IT  و فن آوری های نوین باشد. به واسطه شرایط و موقعیت خاص، بسیاری از طرح ها و ایده های جدید می توانند در کیش به راحتی عرضه و استفاده شوند.

یکی از این حوزه ها ، بلاکچین است. فن آوری و ساختاری که می تواند کمک بسیاری چه از نظر اقتصادی و چه از نظر قانونمند و هدفمند کردن فرآیندها انجام دهد. متاسفانه این فن آوری در کشورمان مغفول مانده و اسیر حواشی بسیار است. عدم آگاهی مناسب عموم مردم و مسئولین باعت اشتباهات، ابهامات و سو تفاهم هایی شده است که به این صنعت نوپا و آینده ساز ، ضربه زده است.

با نگاه بلند و آینده نگر جناب آقای دکتر مظفری، مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد کیش و تیم همراه ایشان، نسبت به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان  که نمود بارز آن را در مرکز نوآوری کیش مشاهده می کنیم ، می توانیم امیدوار باشیم که با حمایت و پشتیبانی از طرح ها و استارتاپ های مبتنی بر بلاکچین ، کیش شهر پیشرو در استفاده مفید و بهینه در این مهم باشد و بسیاری از این طرح ها به صورت پایلوت و در ابتدا، در کیش اجرا شود و شاهد تاثیرات شگرف آن در پیشرفت پر سرعت جزیره کیش به سوی یک شهر هوشمند واقعی باشیم… ارزش افزوده ای که از این جهش ایجاد می شود می تواند بسیار زیاد و اساسی باشد.

کیش بلاکچین ، بسیار خوشحال است که به عنوان میزبان نخستین همایش و کارگاه های آموزشی در زمین بلاکچین ، گام اول را برای آگاه سازی و کمک به اصلاح نگاه های نا مهربانانه به این امر در جزیره کیش برداشته است و امیدوار است با تداوم این امر ، شاهد ایجاد هاب و مرکز فعالیت های شرکت های دانش بنیان مبتنی بر بلاکچین در جزیره کیش باشیم.

امیدوارم این همایش و کارگاه های آن بابی مناسب جهت شروع حرکتی نوین و تاثیر گذار در جزیره کیش باشد. در انتها ضمن تشکر از همکاران سخت کوشم در دبیرخانه همایش ، مسئولان محترم در مرکز نوآوری کیش ،سازمان منطقه آزاد و شخص جناب مظفری و همه اشخاص ، سازمان ها و ارگان هایی که به ما در اجرا و برگزاری این همایش کمک کرده اند و البته عاشقان کیش ، دو درخواست از مسئولین گرامی دارم ، کمک و حمایت از راه اندازی انچمن بلاکچین کیش و دوم استفاده مفید و کاربردی از فن آوری بلاکچین به نفع جزیره کیش…

پایدار باشید

مسعود جهان تیغی – دبیر اجرایی نخستین همایش اقتصاد مبتنی بر بلاکچینAdd a comment