نکاتی درباره کیش لاورز کوین

🔺مهمترین ویژگی‌های kishlovers coin

کیش لاورز کوین ویژگی‌های بسیاری دارد که آن را نسبت به سایر رمزارزها مانند بیت‌کوین و لایت‌کوین متمایز خواهد کرد.

این سه ویژگی کیش لاورز را تبدیل به ارزی برتر برای انجام تراکنش به شیوه ای محرمانه‌تر و سریع‌تر می‌کند:

🔹مسترنودها
🔹تراکنش‌های خصوصی
🔹ارسال فوری و استفاده موثر در پلت فرم گردشگری کیش لاورز

🔺مسترنودها (Masternodes)

روی بلاکچین بیت‌کوین استخراج کنندگانی (miner ها) وجود دارند که تراکنش‌های انجام شده را تائید می‌کنند و در ازای آن پاداشی به ازای کار خود دریافت می‌کنند. به همین شکل، روی بلاکچین رمزارز کیش لاورز نیز استخراج کنندگانی وجود دارند، اما این سیستم در کیش لاورز شامل دو قسمت است – مسترنودها و استخراج کننده‌ها.

در آینده یک کاربر باید حداقل 1000 کیش لاورز در حساب خود داشته باشد تا تبدیل به یک مسترنود شود ولی اکنون این فرصت مهیاست که تنها با پرداخت هزینه سخت افزار استخراج کیش لاورز مستر نود شوید . مسترنودها سرورهای ویژه‌ای هستند که عملکردهای حیاتی شبکه ارز کیش لاورز را انجام می‌دهند. آنها مسئول پردازش تراکنش‌های خصوصی (ارسال خصوصی)، تراکنش‌های فوری (ارسال فوری)، مدیریت و همچنین سیستم خزانه (treasury system) هستند.

مسترنودها امنیت شبکه را بهبود بخشیده و باعث می‌شوند تراکنش‌ها به سرعت تراکنش‌هایی که با پول نقد انجام می‌شود تایید شوند. به همین علت شبکه نیز به آنها پاداش می‌دهد.

یک مسترنود 45 درصد تمام پاداشی را که توسط استخراج کوین کیش لاورز به دست می‌آید دریافت می‌کند. درواقع، هر کوین کیش لاورز تازه‌استخراج‌شده به این ترتیب تقسیم می‌شود:

45 درصد به استخراج کنندگان میرسد (0.45 ارز کیش لاورز)
45 درصد به مسترنودها میرسد (0.45 ارز کیش لاورز)
10 درصد برای تامین بودجه پیشرفت‌های بعدی شبکه کنار گذاشته می‌شود (0.1 ارز کیش لاورز)

سیستم منحصر به فرد مسترنودها به کیش لاورز کمک می‌کند تا دو مزیت بزرگ را در اختیار کاربران شبکه قرار دهد. در ادامه به این دو مزیت خواهیم پرداخت.

🔹ارسال خصوصی (PrivateSend)

یکی از مشکلات بلاک‌چین بیت‌کوین، عمومی بودن آن است، به این معنی که اگر شما یک تراکنش بیت کوین انجام دهید، هر فردی در دنیا که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند این اطلاعات را در مورد تراکنش شما بداند:

آدرس عمومی فرستنده و گیرنده در هر تراکنش بیت کوین
مبلغ این تراکنش
تراکنش‌های سابقی که از این آدرس ارسال و دریافت شد

🔸مشکل همینجاست!

تراکنش‌های بیت کوین شبیه به تراکنش‌های ارزهای فیات نیستند که در آنها فقط طرفین درگیر از جزئیات هر تراکنش آگاه باشند.
برخلاف بیت‌کوین، کیش لاورز سرویسی به نام ارسال خصوصی ارائه می‌دهد که تراکنش‌ها را محرمانه‌تر می‌کند. به خاطر همین ویژگی، تراکنش‌های کیش لاورز قابل ردیابی نیستند و هویت کاربران در دسترس تمام افراد دنیا نیست. همانطور که پیش از این اشاره کردیم، مسترنودها انجام تراکنش‌های خصوصی را ممکن می‌کنند.

حتی اگر تراکنش‌های شما قانونی باشند (که امیدواریم باشند!)، آیا دلتان می‌خواهد بقیه دنیا هم همه چیز را در مورد آنها بدانند؟ به احتمال قوی پاسخ شما “نه” خواهد بود!
این درواقع یکی از مزیت‌های بزرگ کیش لاورز در مقایسه با بیت کوین است.

این همان مزیتی است که باعث می‌شود ارز کیش لاورز تعویض‌پذیر (fungible) شود. اما تعویض پذیری (fungibility) چیست؟

ارزهای فیات سنتی (مانند دلار، یورو، یا ین) همگی تعویض پذیر هستند، به این معنا که دو اسکناس 10 هزارتومانی را می‌توان با هم عوض کرد. هیچ تفاوتی بین ارزش اسکناس 10 هزارتومنی که در جیب من وجود داشت با اسکناس 10 هزارتومانی که شما دارید وجود ندارد.
هیچ فرقی درست مثل یک اونس طلا که می‌توان آن را با یک اونس طلا از عیاری مشابه تعویض کرد.
این مفهوم شامل بیت کوین نمی‌شود. زیرا تراکنش‌های بیت کوین قابل ردیابی هستند و ممکن است فردی بیت کوینی که در یک معامله غیرقانونی در گذشته استفاده شده را نپذیرد.
اما از آنجا که تراکنش‌های ارز کیش لاورز را نمی‌توان ردیابی کرد، تاریخچه آنها ناشناخته است و این مسئله تمام کوین‌های کیش لاورز را برابر و تعویض پذیر می‌کند.

🔹ارسال فوری (InstantSend)

به طور میانگین، حدود 10 دقیقه زمان می‌برد تا یک تراکنش بیت کوین یک تاییدیه (confirmation) دریافت کند. با این حال، یک تراکنش در سیستم بانکی تقریبا بصورت لحظه‌ای انجام می‌شود. تفاوت بین این دو زمین تا آسمان است!
این مسئله مقیاس‌پذیری و پذیرش عمومی بیت کوین را زیر سوال برده است، و کیش لاورز این مشکل را با ارائه سرویسی ویژه به نام “ارسال فوری” رفع کرده است.
با استفاده از ارسال فوری، تراکنش‌های کیش لاورز تقریبا فورا توسط شبکه مسترنود تائید می‌شوند.
یک تراکنش معمول کیش لاورز حدود 60 ثانیه طول میکشد تا تائید شود که باز هم نسبت به تائید 10 دقیقه‌ای بیت کوین پیشرفت محسوب می‌شود.
اما چه کسی دلش میخواهد یکدقیقه در مغازه خواروبارفروشی یا مکان گردشگری منتظر بماند تا پولی پرداخت کند؟ هیچ کس! به همین خاطر با پرداخت هزینه تراکنشی اندک، می‌توانید از مسترنودها بخواهید تایید تراکنش شما را در چند ثانیه انجام دهند.
این سه ویژگی مفید مزایای خارق العاده ارز کیش لاورز نسبت به بیت‌کوین و لایت‌کوین هستند. اما علاوه بر اینها، هنوز چیزهای دیگری هستند که ارز کیش لاورز را نسبت به سایرین متمایز می‌کنند. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

🔹پروتکل خودگردانی (Self-Governing) و تامین سرمایه خودی (Self-Funding)

در بیت کوین، هنگامی که یک بلاک استخراج می‌شود، 100 درصد پاداش به استخراج کننده (یا استخراج کنندگان) می‌رسد. با این حال، در کیش لاورز ، 10 درصد پاداش استخراج به شبکه کیش لاورز بازمی‌گردد.
این مقدار به بودجه‌ای که برای رشد و پیشرفت ارز کیش لاورز مورد نیاز است اضافه می‌شود. ارز کیش لاورز با این روش می‌تواند سرمایه لازم برای رشد و پذیرش بیشتر خود را فراهم آورد.

🔹حال چه کسی برای این بودجه تصمیم می‌گیرد؟

تصمیم گیری برای نحوه صرف کردن این بودجه باز هم به شیوه‌ای دموکرات انجام می‌گیرد که در آن اعضای شبکه کیش لاورز می‌توانند به نفع یا علیه پیشنهادات ارائه شده و توضیح داده شده در www.kishlovers.com رای بدهند.

و اما می رسیم به مهمترین کارایی کیش لاورز کوین که بحث شیرین گردشگری است. درباره آن هم خواهیم گفت.Add a comment